Drenaż limfatyczny w walce z cellulitem

Drenaż limfatyczny to metoda walki z cellulitem uznawana za najskuteczniejszą technikę pozbywania się „pomarańczowej skórki”. Jej efektywność oceniana jest wysoko ze względu na możliwość dotarcia do głębokich warstw skóry. Uderza ona bowiem w sam środek problemu. Dociera do powierzchni, w której rozpoczyna się gromadzenie komórek tłuszczowych. Dzięki temu jest w stanie walczyć z problemem u jego zalążka.

Drenaż limfatyczny – czym jest?

Drenaż limfatyczny polega na wykonaniu specjalistycznego masażu przez wykwalifikowanego masażystę lub fizjoterapeutę. Bezpośrednią techniką walki z problemem może być uciskanie zmienionych miejsc przy pomocy dłoni lub też za pomocą specjalistycznych urządzeń. Celem zabiegu jest usprawnienie krążenia limfy i tym samym wpłynięcie na efektywność usuwania produktów przemiany materii oraz toksyn. Te są bowiem odpowiedzialne za powstawanie na skórze zmian podobnych w wyglądzie do materaca. Powodem problemu jest nie tyle co tłuszcz, co właśnie nieusunięte produkty przemiany materii. Drenaż limfatyczny może być wykonywany w sposób manualny lub przy pomocy urządzeń elektrycznych.

Typy drenażu

Manualny drenaż limfatyczny to płynny i delikatny masaż z kategorii pompująco-ugniatającej, wykonywany w bardzo powolny sposób. Jest całkowicie bezbolesny. Polega na robieniu od 10 do 15 ruchów na minutę. Zabiegi wykonywane są w równych odstępach czasu. Ich ilość uzależniona jest od rozległości zmian na ciele pacjentki. Za twórcę tej techniki masażu uważa się Emila Voddera, lekarza z Danii.

Drenaż limfatyczny wykonywany za pomocą urządzeń elektrycznych polega na oddziaływaniu na skórę urządzeniem o wymiennych głowicach oraz na intensyfikowaniu jego pracy poprzez regulację jego natężenia.

Jak wykonuje się zabieg?

Typowy drenaż limfatyczny na cellulit obejmuje cały obszar nóg (w tym uda) oraz powłoki brzuszne (sam zabieg jako taki może obejmować obszar całego ciała). Jedna sesja trwa od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. Dla wysokiej efektywności masażu warto wykonać przynajmniej kilka zabiegów. Optymalna ilość to dziesięć.

Na początku zabiegu przygotowuje się ciało do masażu, poprzez wykonywanie różnego typu ucisków oraz masażu o różnym natężeniu. Intensywność uścisków może być indywidualnie dobierana dla każdego pacjenta. Dzięki temu można mówić o prawdziwej efektywności działań oraz o komforcie towarzyszącym zabiegowi. Podczas zabiegu można odczuwać, że nogi są opuchnięte, jednak po zakończeniu zabiegu to uczucie mija.

Efekty

Drenaż limfatyczny pomaga nie tylko w walce z cellulitem, ale również jest idealnym zabiegiem odchudzającym. Ma realne działanie wspomagające pozbywania się opuchlizny nóg, daje również doskonałe efekty odchudzające. Jest uznawany za zabieg o korzyściach ogólnoustrojowych. Pozwala odzyskać harmonię wodno-elektrolitową. Poprzez wzmożenie oddawania moczu decyduje o możliwości usunięcia z organizmu nadmiaru toksyn oraz zbędnych składników przemiany materii. Pozwala się pozbyć nawet kilka centymetrów w obwodzie ud. Po wykonaniu zabiegu można się poczuć odprężonym i lekkim. Pierwszych rezultatów zabiegu można oczekiwać już po pierwszej sesji.

Drenaż limfatyczny pomaga usunąć obrzęki, ma pozytywne działanie w procesie wchłaniania siniaków oraz krwiaków. Polecany jest zwłaszcza kobietom, które kilka tygodni temu urodziły dziecko. Pomaga im bowiem w poprawie kondycji nóg, w usunięciu obrzęku oraz ociężałości – obserwowanych po zabiegu. Działa pozytywnie w procesie zmniejszania bolesnych kurczów mięśniowych, jest również doskonałą terapią przeciw żylakom.

Kiedy zabieg jest niewskazany?

Drenażu limfatycznego nie można wykonywać w każdej sytuacji. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: choroba nowotworowa w fazie aktywnej, zapalenie naczyń, problemy z pękającymi naczynkami, obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych, zakrzepica żył głębokich (występująca w przeciągu ostatniego pół roku), podwyższona temperatura skóry oraz choroby skóry.

Zamów Revitol Cellulite teraz!