Jak pokonać cellulit na udach?

Kobiety, które nie doświadczają jego obecności należą do zdecydowanej mniejszości, określanej mianem: „typowych życiowych szczęściar”. Dlaczego? Powód jest prosty: większość płci pięknej walkę z pomarańczową skórą zaczyna mieć we krwi. Przypadłość ta występuje tak często, że zaczynamy ją nierzadko traktować jak coś „normalnego”. Jednak takie myślenie to jedno duże nieporozumienie. Nie można dać sobie wmówić, że w związku z tym, że cellulit to bardzo częsta przypadłość, nie ma w jej posiadaniu nic złego. Niestety jest i to bardzo dużo! Nieleczony cellulit przybiera formę stałą, której usunięcie jest bardzo trudne, a czasami nawet niemożliwe. Taki cellulit widać zawsze – niezależnie od tego, czy się stoi, leży, czy się jest w ruchu. On nie znika i nie daje o sobie zapomnieć! I już na zawsze pozostaje z nami!

Kto jest zagrożony?

Nietypowa powierzchnia pofałdowanej skóry, przypominająca skórkę pomarańczy, czy w późniejszych etapach rozwoju – materac, to zmora, która nawiedza kobiety w różnym wieku i o różnych sylwetkach. Te panie, które żyją w przekonaniu, że na ich szczupłych udach cellulit się na pewno nie pojawi, żyją w błędzie. Ich brak czujności może mieć bardzo groźny skutek. Dlatego warto raz na zawsze obalić mit mówiący o tym, że szczupłe panie nie są narażone na cellulit. Cellulit powstaje na skutek czynników zależnych i niezależnych od naszej woli. Więc to czy się pojawi, nie zawsze jest wynikiem naszych zaniedbań. Co w takim razie możemy zrobić? Zapobiegać, zapobiegać i jeszcze raz zapobiegać!

Jakie czynniki wpływają na powstawanie cellulitu?

Nie ma możliwości objaśnienia, jak pokonać cellulit na udach, jeśli się nie ma świadomości, jak się on na nich pojawia. Skuteczna walka z cellulitem to bowiem batalia z jego przyczynami występowania. Jest ich niestety dość wiele.

  • Zaburzenia hormonalne typowe dla okresu dojrzewania, ciąży, czy przyjmowania hormonalnych pigułek antykoncepcyjnych – niestety na tę kwestię mamy znikomy albo bardzo mały wpływ. Jedyne co możemy zrobić, to uzmysłowić sobie, że we wspomnianych wyżej okresach, możemy być szczególnie narażone na wystąpienie cellulitu. W wymienionych wyżej etapach życia do głosu dochodzą zwłaszcza estrogeny, które sprzyjają rozrostowi komórek tłuszczowych. To z kolei powoduje obrzęk i utrudnione mikrokrążenie. Zarówno limfa, jak i tlen mają dużo gorszy dostęp do komórek, w drugim kierunku z kolei jest zaburzona droga oddawania ubocznych składników przemiany materii, w tym toksyn, co powoduje powstawanie cellulitu. Jak w takim razie, wiedząc to wszystko, można uniknąć cellulitu? Przede wszystkim pamiętając o zdrowym trybie życia, ruchu oraz o dobrej klasy kosmetykach zwalczających cellulit (takich, jak na przykład Revitol Cellulite).
  • Brak ruchu – pomarańczowa skórka powstaje na skutek zahamowania krążenia krwi. Przyczynie tej przeciwdziała aktywność fizyczna. Na cellulit najlepiej działa ruch aerobowy. Należy jednak wybierać ćwiczenia, które pozwolą zwiększyć krążenie, a nie takie, które wpłyną na rozrost naszych mięśni (co w konsekwencji może powodować uciskać na komórki tłuszczowe i jeszcze bardziej utrudniać walkę z cellulitem). Najlepszymi aktywnościami fizycznymi będą: pływanie, aquaerobic, jazda na rowerze, wolne bieganie, żywiołowy taniec.
  • Ciepło – cellulit doskonale czuje się w wysokich temperaturach. Jego występowaniu sprzyjają ciepłe (gorące) kąpiele, sauna, opalanie się oraz nawet chodzenie w trakcie upału w obcisłej odzieży. Co można zrobić? Starać się brać chłodniejsze kąpiele albo chociażby ciepłą kąpiel kończyć zimnym prysznicem lub naprzemiennym masażem z ciepłej i zimnej wody. Należy również unikać słońca, zwłaszcza zimą i jesienią. Zamiast chodzenia do solarium, zdecydowanie lepiej wybrać dobry samoopalacz. Da nam on bowiem ten sam efekt, ale bez skutków ubocznych.
  • Dieta – cellulitowi sprzyja niezdrowe jedzenie. Przede wszystkim bardzo dobry wpływ na pomarańczową skórkę mają tłuste i słodkie produkty spożywcze. Dlatego też starajmy się ograniczyć tego typu żywność w swojej diecie. Zamiast smażyć, postawmy na pieczenie, gotowanie na parze lub duszenie potraw. Występowaniu cellulitowi sprzyja ponadto jedzenie wysoko przetworzone, bogate w konserwanty, aromaty, syntetyczne barwniki, które bardzo łatwo odkładają się w komórkach tłuszczowych. W walce z cellulitem bardzo dobre wyniki przynosi spożywanie dużej ilości naturalnej wody mineralnej.
  • Alkohol, papierosy, kawa – dla swojego dobra warto je maksymalnie ograniczyć. Jeśli tego nie zrobisz, Twój cellulit na udach zdecydowanie na tym ucierpi.

Odpowiednia pielęgnacja

Cellulitu nie sposób się pozbyć bez odpowiedniej pielęgnacji skóry. Pomarańczowa skórka wymaga systematycznego stosowania perfekcyjnie dobranego kosmetyku antycellulitowego. Czego możemy się spodziewać po dobrze wybranym preparacie? Przede wszystkim dwóch rzeczy: po pierwsze, że pobudzi mikrokrążenie na udach, sprzyjając tym samym usuwaniu zbędnych substancji przemiany materii (w tym głównie odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu toksyn), po drugie, że zwiększy rozkład tłuszczu w miejscu, gdzie komórki tłuszczowe nadmiernie przerosły, zwiększając swoją objętość.

Doskonały preparat na cellulit łatwo rozprowadza się po skórze, szybko wchłania i pięknie pachnie. Nie można również narzekać na jego ekonomiczność, jedno opakowanie pozwala bowiem na długi okres aplikacji. Gdzie znaleźć taki środek? Według opinii internautów, jest nim Revitol Cellulite, krem na cellulit uzyskujący najwyższe miejsce w wielu testach konsumenckich.

Zamów Revitol Cellulite teraz!