Jak zwalczyć cellulit raz na zawsze?

Jednorazowe podjęcie decyzji o zlikwidowaniu cellulitu niesie za sobą również bardzo silne przekonanie, że trzeba to zrobić raz na zawsze. Dlaczego jednak nie zawsze się udaje? Czemu po okresie krótkotrwałej poprawy, niekiedy już po kilku miesiącach stan skóry się pogarsza i czasami jest dużo bardziej przygnębiający niż przez próbami leczenia cellulitu? Przeczytaj, by pokonać cellulit raz na zawsze i od tej pory cieszyć się już tylko jędrną i napiętą skórą.

Konsekwencja

Przede wszystkim jeśli myślimy o walce z cellulitem, trzeba usilnie myśleć również o konsekwencji. Jest ona bowiem wyznacznikiem, który decyduje o skuteczności rozpoczętej terapii. Tylko konsekwencja w działaniu może zagwarantować długofalowe skutki. Należy również sobie uświadomić, że o cellulicie nie można myśleć tylko wtedy, kiedy się go ma, ale również wtedy, kiedy stan skóry jest lepszy. Trzeba robić bowiem wszystko, by nie dopuścić do ponownego powstania problemu. Niestety skłonność do cellulitu nie mija i tylko konsekwentnie wprowadzana zmiana przyzwyczajeń pozwala wyeliminować cellulit raz na zawsze. Jeśli nie zmienimy tego, co powoduje występowanie cellulitu, to niestety „pomarańczowa skórka” powróci. Trzeba uderzyć w samo źródło problemu. Tylko dzięki temu jesteśmy w stanie rozwiązać nasz problem.

Cierpliwość

Z cellulitem nie rozprawimy się bez cierpliwości. Nie można oczekiwać niewyobrażalnych efektów bez długotrwałych działań. Cellulit wymaga bowiem tygodni, a nawet miesięcy, by mógł nas opuścić raz na zawsze. Kto obieca, że zniknie on w ciągu kilku dni (nawet w przypadku zaawansowanej formy), najzwyczajniej w świecie kłamie.

Trzeba również liczyć się z tym, że niestety widmo cellulitu może nas nie opuścić nawet przez lata. Jako problem skórny może do nas wrócić już po kilku miesiącach zaniedbań. Dobra wiadomość jest taka, że po powrocie problemu, można znowu się z nim skutecznie rozprawić. Jak? Rozpocząć całą aktywną batalię od nowa. Najlepiej oczywiście z cellulitem skończyć raz na zawsze. Niezależnie od tego, który raz rozpoczynamy swoją prywatną bitwę, tym razem uzbrójmy się w cierpliwość oraz nastawmy na konsekwentne działania i postępujmy zgodnie z planem. Jakim planem? O tym przeczytać można poniżej.

Dobry plan

Do walki z cellulitem potrzeba dobrego planu. Najlepsze wyniki daje postawienie na kilka dających efekt punktów. Tylko bowiem zmasowany atak na pomarańczową skórkę pozwala ją wygładzić, wyrównać oraz wyraźnie ujędrnić. Każdy z tych punktów jest równie ważny i każdy należy potraktować równie poważnie. Plan bojowy jest następujący:

  1. Odpowiednia dieta
  2. Ćwiczenia
  3. Profesjonalna pielęgnacja

Zbilansowana dieta

Odpowiednia dieta polega przede wszystkim na zdrowym odżywianiu. Należy zadbać o pełnowartościowe posiłki. Dostarczać organizmowi właśnie tego, co potrzebuje. Cóż to oznacza w praktyce? Różnorodne jedzenie, wybieranie i przygotowywanie różnych potraw odmiennymi technikami. Potrawy powinny być przede wszystkim gotowane, gotowane na parze, duszone, pieczone. Smażenie należy zdecydowanie ograniczyć. Jeśli nie potrafimy odmówić sobie smażonego mięsa, warto przyrządzać je bez dodatku tłuszczu – na specjalnie stworzonych do tego celu patelniach lub grillu. Dla poprawienia wyglądu skóry postarajmy się całkowicie wyeliminować z diety słodycze. Nie jedzmy też fast foodów. W zamian pijmy dużo naturalnej wody mineralnej, najlepiej jeśli wybierzemy ją w wersji niegazowanej.

Systematyczne ćwiczenia

Następna kwestia to ćwiczenia. Oprócz tego, że należy je wykonywać systematycznie, należy to robić również w odpowiednim czasie. Najlepsze będą poranki, kiedy organizm skutecznie napędza metabolizm i pozwala usuwać z organizmu toksyny. Należy ćwiczyć przynajmniej pół godziny dziennie. Specjaliści, jako idealnie radzącą sobie z cellulitem aktywność fizyczną wymieniają ćwiczenia aerobowe: biegi, pływanie, aquaerobic, marsz, energiczne spacery, taniec. Dwa razy w tygodniu warto również poświęcić pół godziny na ćwiczenia mięśni brzucha, ud oraz pośladków.

Odpowiednia pielęgnacja

W walce z cellulitem nie można zapomnieć również o odpowiedniej pielęgnacji. Należy myśleć o ujędrnianiu, napinaniu i wyrównywaniu powierzchni skóry. Jedynym sposobem do uzyskania tego celu jest używanie odpowiedniej klasy preparatów antycellulitowych. Pozwalają one nie tylko poprawić wygląd skóry na jej powierzchni, ale działają również na jej głębszych warstwach. Poprawiają ukrwienie, zwiększają szybkość spalania tłuszczu, rozbijają zbyt duże komórki tłuszczowe. W ten sposób działa preparat Revitol Cellulite, Oligo.DX oraz CC Buttocks Lifting Gel.

Odpowiedni początek to pozytywny koniec

Z cellulitem można wygrać raz na zawsze tylko wtedy, kiedy zacznie się z nim walkę w odpowiednim czasie. Nie należy bowiem bagatelizować pierwszych zmian na skórze, ponieważ pozostawione same sobie zazwyczaj przybierają na rozmiarze. Stają się coraz groźniejsze i coraz trudniej z nimi walczyć. Raz rozpoczęta walka z cellulitem nie kończy się nigdy. Dlaczego? Ponieważ jako osoby narażone na „pomarańczową skórkę”, musimy trzymać rękę na pulsie. Przede wszystkim dlatego, że dysfunkcja ta lubi powracać. Zwłaszcza wtedy, kiedy zapominamy o zdrowym trybie życia – zbilansowanej diecie oraz systematycznych ćwiczeniach. Oczywiście aktywna walka z cellulitem to nie to samo co działania prewencyjna. Ta pierwsza kończy się zazwyczaj po kilku tygodniach, miesiącach, ta druga, blokująca możliwość ponownego pojawienia się cellulitu – może trwać wiecznie.

Zamów Revitol Cellulite teraz!