Masażer na cellulit - czy warto dokonać zakupu?

Cierpiąc z powodu „pomarańczowej skórki”, która nie pozwala nam cieszyć się z uroków lata i czuć się naprawdę swobodnie, decydujemy się na różne rozwiązania. Coraz chętniej rozważamy zakup nowoczesnego urządzenia usuwającego cellulit. I nie ma się czemu dziwić! Każda metoda, która pozwoli nam cieszyć się z ładnego wyglądu na plaży, czy po prostu przed ukochanym, jest na wagę złota. Tylko, czy masażer na cellulit jest naprawdę godny naszej uwagi? Czy warto dokonać takiego zakupu?

Masażer na cellulit – jakie są opcje?

Masażer na cellulit dostępny jest w wersji elektronicznej i manualnej. Jeden i drugi typ urządzenia można otrzymać w sklepach internetowych, jak również w marketach. Czym się różnią te dwa typy?

Masażer manualny wymaga większej aktywności z naszej strony. Specjalną szczotkę, wałek czy inne urządzenie z wypustkami zakłada się na dłoń i wykonuje się nią ruchy po miejscach ze zgrubieniami. Masaż ten uważany jest za wyjątkowo angażujący. Do jego systematycznego wykonywania trzeba znaleźć w sobie wiele mobilizacji.

Masażer elektroniczny jest z kolei urządzeniem, które pracuje niemal samodzielnie. Uruchamiamy go za pośrednictwem specjalnego guzika, by już za chwilę móc tylko sterować nim po skórze (lub nawet nie – w zależności od typu urządzenia). Ma różnego typu końcówki. Masażer elektroniczny ze względu na bardziej skomplikowaną budowę jest droższy od masażera manualnego.

Masażer na cellulit – skąd tyle kontrowersji?

Na forach internetowych aż huczy od doniesień wielu kobiet, które spróbowały wysokiej jakości elektrycznego masażera na cellulit i nie dość, że nie pozbyły się cellulitu, to jeszcze, według nich, utrwaliły zmianę skóry. Spostrzeżenia takie trudno uznać w 100% za prawdziwe lub na pewno wyssane z palca. Jedno jest pewne, niektóre urządzenia do masowania miejsc z cellulitem powodują chwilowe zwiększenie zgrubień pod skórą. Jest to jednak zazwyczaj tylko etap na drodze do znacznego zmniejszenia widoczności niedoskonałości. Efekt większych zgrubień mija.

Na pewno podczas wyboru urządzenia, które ma pomóc w walce z cellulitem, należy zwrócić uwagę na jego jakość. Polecam wybierać produkty znanych marek. Zdecydowanie najkorzystniejsze jest zdecydowanie się na produkt, który już od dłuższego czasu jest na rynku. Mamy wtedy pewność, że wybieramy urządzenie, które występuje w udoskonalonej wersji i zostało pozbawione wad. Możemy również wykorzystać to, że tego typu urządzenie najprawdopodobniej zostało wypróbowane przez innych użytkowników. Pewną wskazówką w trakcie dokonywania wyboru mogą być rankingi popularności oraz opinie innych użytkowników. Wskażą nam one produkty, które cieszą się największym uznaniem.

Jak działa masażer na cellulit?

Masażery na cellulit opierają swoje działanie przede wszystkim na aktywizowaniu krążenia krwi i tym samym stymulowania organizmu do usuwania z niego toksyn. Swoją efektywność zawdzięczają poprawie mikrokrążenia, zwiększeniu jędrności, sprężystości i gładkości skóry. Powierzchnia skóry po użyciu masażera nabiera zdrowego koloru.

Często dostępną opcją jest masażer próżniowy. Pozwala on wykonać masaż głęboki, uzyskując efekt podobny do tego obserwowanego po zastosowaniu baniek (niektóre urządzenia do eliminowania cellulitu mają kształt baniek i funkcjonują podobnie jak one). Masaż próżniowy używając podciśnienia, umożliwia dotarcie do głębszych warstw komórek. Dzięki ich otwarciu oraz usunięciu z ich wnętrza wody oraz nadmiaru toksyn można mówić o efekcie wyrównania powierzchni skóry. Uważany jest on za alternatywę chirurgicznego usuwania pomarańczowej skórki.

Niektóre masażery posiadają regulację siły zasysania powietrza. Urządzenia te zasilane są akumulatorowo lub za pośrednictwem przewodu.

Jak masować?

Masaż masażerem należy zacząć od kostek nóg, kierując się w stronę ud i brzucha. Najlepsze są powolne ruchy koliste. Nawet jeśli problem z cellulitem mamy tylko na udach lub brzuchu, warto wykonywać masaż od kostek. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na większą efektywność tak pokierowanego masażu. Dzięki temu zapewnimy sobie lepsze ukrwienie i ujędrnienie skóry. Pozytywnie wpływamy na krążenie, które należy zaktywizować nie tylko w samych miejscach występowania problemu, ale na całym obszarze nóg. Obieg ten uważa się bowiem za zamknięty.

Oprócz urządzenia, preparat antycellulitowy

Zanim jednak zaczniemy korzystać z zalet masażera antycellulitowego, warto wybrać nowoczesny preparat na cellulit. Jest on niezbędny do wykonania prawidłowego masażu. Skóra, którą będziemy masować powinna być odpowiednio przygotowana. Przede wszystkim należy ją nawilżyć i ujędrnić, by masażer na cellulit zadziałał tak, jak tego chcemy, bez ryzyka pozostawienia na skórze nieestetycznych śladów, w tym siniaków.

Preparat, jakiego użyjemy, dobrze gdy będzie kosmetykiem na cellulit. Dlaczego? Dzięki temu uzyskamy efekt zaktywizowania pracy masażera. Jakie mamy możliwości wyboru? Przede wszystkim wynikające z konsystencji preparatu. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie krem, który ma gęściejszą formę. Preparat takiego typu będzie można dokładnie rozprowadzić i przyłożyć do skóry masażer, jak on jeszcze będzie się wchłaniał. Ze względu na swoją skuteczność działania najlepszym wyborem będzie Revitol Cellulite. Zaawansowane działanie tego preparatu potwierdza 96% kobiet. Dodatkowo producent daje na ten produkt 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli produkt z jakichś powodów się nie sprawdzi, można go oddać i oczekiwać zwrotu kosztu zakupu.

Zamów Revitol Cellulite teraz!