Sprawdzone ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia na cellulit to naturalna i bardzo skuteczna metoda walki z pomarańczową skórką. Co prawda istnieją sposoby, które dają dobre efekty bez niej (na przykład używanie wysokiej jakości preparatów antycellulitowych, takich, jak Revitol Cellulite), to jednak, najlepsze rezultaty daje kompleksowe podejście do tematu cellulitu na udach, brzuchu, czy na ramionach. Systematyczne ćwiczenia mają to do siebie, że aktywizują spalanie tkanki tłuszczowej oraz usuwanie toksyn z zagrożonych miejsc. Dzięki nim proces usuwania cellulitu jest dużo szybszy. A o to chyba warto zabiegać!?

Po pierwsze systematyczność

Ćwiczenia na cellulit mogą dać jakikolwiek efekt, jeśli będą wykonywane systematycznie. Tylko takie, którym poświęcimy każdorazowo przynajmniej pół godziny, są skuteczne. Po pierwsze warto wybrać aktywność fizyczną, którą lubimy, która sprawia nam przyjemność. To prosta recepta na to, by nie omijać danego sportu, by chętnie z niego korzystać. Po drugie warto ćwiczyć z drugą osobą. Gdy będziemy mieli gorszy dzień, szansa, że druga osoba zmobilizuje nas do wysiłku, jest dużo większa.

Ćwiczenia aerobowe

Naszym sprzymierzeńcem będą przede wszystkim ćwiczenia aerobowe. To wysiłek fizyczny, który nie polega na kształtowaniu mięśni (rozbudowane mięśnie w przypadku cellulitu to problem. Powodują one bowiem uciskanie zgromadzonych między nimi komórek tłuszczowych, mniejsze ukrwienie, tym samym jeszcze trudniejsze usuwanie toksyn z organizmu), ale na systematycznym zrzucaniu zbędnych kilogramów, a przede wszystkim aktywizowaniu organizmu do wzmożonego wysiłku. Ćwiczenia aerobowe pobudzają krążenie (przepływ krwi i limfy) i dzięki temu zmniejszają cellulit. Dzięki temu organizm może być uwolniony z toksyn oraz z innych szkodliwych substancji.

Wśród jakich ćwiczeń powinniśmy wybierać? Ćwiczenia aerobowe – to bieganie (biegaj raczej po miękkim podłożu), pływanie, aqua aerobic, dynamiczny taniec, jazda na rowerze, spacery, marsz. Szczególnie polecane przez specjalistów jest pływanie. Dlaczego? Aktywność ta, poza tym, że doskonale wpływa na samopoczucie, eliminuje napięcie, rozluźnia mięśnie, to również nie jest obciążająca. Pływanie w zimnej (chłodnej) wodzie dodatkowo korzystnie wpływa na nasze wyniki w walce z cellulitem. Pomarańczowa skórka, która szczególnie lubi ciepło, słońce, wylegiwanie się w gorącej wodzie w wannie, zanika pod wpływem masażu z zimnej wody. Poza tym, że pływając, aktywnie ruszamy się, mobilizując do wysiłku wiele mięśni, to dodatkowo dzięki przepływowi wody blisko naszego ciała, otrzymujemy efekt ujędrniania.

Na ćwiczenia aerobowe poświęcić należy kilka dni w tygodniu. Najlepiej na wspomnianą wyżej aktywność fizyczną znaleźć godzinę dwa-trzy razy w tygodniu. Co drugi dzień natomiast warto spędzić czas na ćwiczeniach, skupiających się na narażonych na cellulit miejscach.

Ćwiczenia na cellulit

  1. Lubisz kick boxing? To doskonale. Nigdy nie próbowałaś? Zainwestuj w worek treningowy i powieś go pod sufitem na przykład w garażu lub na strychu. Miałaś zły dzień w pracy? To jeszcze lepiej, ćwiczenia będą efektywniejsze :) Kopanie bowiem w doskonały sposób redukuje cellulit. Energiczne wymachy nogą w worek pozwalają zminimalizować zmiany podskórne. Ćwicz raz jedną, raz drugą nogą.
  2. Uklęknij, ręce od łokci do nadgarstków oprzyj o podłogę. Twarz skieruj w kierunku podłogi. Następnie ugiętą nogą w kolanie wykonuj wymachy w górę. Zwróć uwagę na proste plecy. Ćwiczenie wykonuj tak, jakbyś chciała położyć całą stopę na suficie. Po kilku powtórzeniach, zmień nogę.
  3. Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach, stopy lekko rozstaw (powinny się znajdować na szerokości bioder). Dłonie dla wygody połóż pod głowę. Powoli podnieść biodra. Postaraj się unieść je jak najwyżej, jednak gdy odczujesz zdecydowany opór ciała, nie forsuj się. Po kilku sekundach powoli opuść tułów na podłogę.
  4. Ćwiczenie wykonuj, leżąc na brzuchu z luźno położonymi na ziemi nogami. Możesz brodę oprzeć na dłoniach. Unieść nogę na wysokość 10-15 centymetrów nad ziemią, chwilę wytrzymaj. Opuść nogę. Podnieść nogę i delikatnie wymachuj nią. Poczuj, jak pracują Twoje mięśnie. Ćwiczenia powtórz na drugiej nodze. Na każdej nodze wykonaj dwadzieścia powtórzeń (połowa z nich niech polega tylko na podnoszeniu nogi, druga połowa na wymachiwaniu nogą. Każdorazowo wytrzymaj z podniesioną nogą 10-15 sekund).
  5. Stań z rękoma wzdłuż ciała, w lekkim rozkroku. Do każdej dłoni weź ciężarek ważący od 0,5 kilograma do 1 kilograma. Ćwiczenia wykonuj, podnosząc ciężarki do wysokości barków. Ręce powinny być wyprostowane w łokciach i tworzyć z barkami linię prostą.. Ćwiczenia powtórz dwadzieścia razy.
  6. Stań w rozkroku. Ręce proste w łokciach wyciągnij na bok, na wysokości barków. Wykonuj skręty tułowiem raz do prawej stopy, raz do lewej.
Zamów Revitol Cellulite teraz!